You are currently viewing Україна продовжує співпрацю з Ісландією у сфері «зеленої енергетики»

Україна продовжує співпрацю з Ісландією у сфері «зеленої енергетики»

Співробітництво України та Ісландії у «чистій» енергетиці обговорили радник Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та Посол Ісландії в Україні Арні Тор Сігурдссон на зустрічі в Агентстві.

Україна продовжує співпрацю з Ісландією у сфері «зеленої енергетики»

К. Гура презентував Послу здобутки України у відновлюваній енергетиці, значне підвищення інвестиційної привабливості «зелених» проектів та розширення міжнародної співпраці у цій сфері.

«Розвиток геотермальної енергетики – спільний напрям роботи Держенергоефективності та Національної енергетичної адміністрації Ісландії (Оркустофнун) у рамках вже підписаного Меморандуму про партнерство», – зауважив К. Гура.

Співпраця з Ісландією вкрай важлива, адже у 2016 р. частка «чистої» енергії в енергобалансі цієї країни сягнула майже 73%, зокрема в електроенергетиці – близько 90%.

Україна продовжує співпрацю з Ісландією у сфері «зеленої енергетики»
Що стосується геотермальної енергії, то Ісландія як ніхто краще може поділитися досвідом використання цієї енергії. 9 із 10 домогосподарств в країні опалюється за рахунок геотермальної енергії.

Крім цього, геотермальні потужності забезпечують 25% потреби Ісландії в електроенергії, 71% забезпечує гідроенергетика.

В Україні також існують значні ресурси геотермальної енергії, потенціал яких потрібно розкривати. У цьому переконані фахівці Національного енергетичного агентства Ісландії, які досліджували цю сферу в Україні.

Загалом сторони домовилися налагодити постійний обмін інформацією про потенційні спільні проекти у геотермальній енергетиці.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю